Choose a language
15 Years

Włókno formowane

4 RODZAJE WŁÓKNA FORMOWANEGO

Formowane

product1

Podstawowy rodzaj włókna formowanego, wytwarzany na konwencjonalnej linii produkcyjnej. Znajduje zastosowanie w wielu sektorach przemysłowych i nieprzemysłowych, takich jak np. transport B2B części samochodowych. Chropowata powierzchnia produktu i jego wewnętrzna struktura nadają tacy wysoką wytrzymałość i sztywność. Dzięki szybkiej biodegradacji, ten rodzaj formowanego włókna jest często używany do produkcji pojemników przeznaczonych do uprawy np. roślin ozdobnych lub warzyw.

Sprasowane

product2

Ten bardziej udoskonalony rodzaj włókna formowanego jest, podobnie jak jego podstawowy odpowiednik, wytwarzany na konwencjonalnej linii produkcyjnej, ale w toku dalszej obróbki zostaje poddany sprasowaniu. Sprasowanie materiału sprawia, że uzyskuje on gładszą powierzchnię. Opakowania wykonane tą techniką znajdują zastosowanie zwłaszcza w elektronice, gdzie coraz częściej zastępują klasyczne opakowania z plastiku, poliestru itp.

Kształtowane termicznie

product3

Ten rodzaj formowanego włókna jest wytwarzany na liniach produkcyjnych do kształtowania termicznego. Produkt jest suszony w podgrzewanych formach i dlatego można mu nadawać bardziej skomplikowane kształty, zachowując jednocześnie gładką powierzchnię. Ta technologia pozwala na wytwarzanie produktów takich, jak nadające się do recyklingu i biodegradowalne papierowe naczynia, sztućce czy pojemniki obiadowe, a zatem oferuje bardziej ekologiczny zamiennik dla podobnych produktów z tworzyw sztucznych.

Przetworzone

product4

Przetworzone produkty z włókien formowanych są najczęściej wytwarzane za pomocą kształtowania termicznego. Jednak w przeciwieństwie do klasycznych produktów papierowych kształtowanych termicznie, tutaj możemy zaproponować wykonanie w różnych kolorach i nadrukować logo naszego klienta. Żadna z tych modyfikacji nie wpływa negatywnie na możliwość recyklingu i wtórnego przetwarzania produktu.

Zastosowanie DZIEDZINY, W KTÓRYCH STOSUJE SIĘ
MASĘ PAPIEROWĄ

Elektronika

Z wielu względów masa papierowa to idealny wybór w branży elektronicznej, w tym do urządzeń elektronicznych. Masa papierowa umożliwia idealne odwzorowanie powierzchni pakowanego produktu, dzięki czemu nie przesuwa się on w opakowaniu. Dzięki optymalnie zaprojektowanym strefom deformacji takie opakowanie zapobiega występowaniu drgań przenoszonych na produkt lub znacznie je ogranicza.

Przemysł

Produkty wykonane z masy papierowej mogą być wykorzystywane do opakowań w wielu branżach przemysłu lekkiego, np. do zabezpieczania drobnych wyrobów szklanych, mebli, kosmetyków, wyrobów suchych, małych dóbr konsumenckich itd. Zaletą jest możliwość formowania masy papierowej tak, żeby osiągać niemal 3-wymiarowe powierzchnie, co pozwala na oddzielne pakowanie każdego produktu lub wspólne pakowanie całej partii produktów.

Rynek samochodowy

Inteligentne wzornictwo pozwala na piętrzenie pełnych tac jedna na drugiej bez dotykania w żaden sposób towarów. Dokładne kształty są także odpowiednie do w pełni zautomatyzowanych procesów. Odpowiednio dobrany papier i zamknięta powierzchnia gwarantuje zmniejszenie ilości uciążliwego kurzu. Dzięki tym właściwościom nasze wyroby są stosowane w produkcji źródeł LED, układów oświetlenia LED, systemów hamowania, radiów samochodowych itd.

Rolnictwo

Nasze produkty nie zawierają substancji niebezpiecznych i metali ciężkich, przez co są stosowane jako jednorazowe doniczki kwiatowe, ulegające rozkładowi i służące jako nawóz, kiedy roślina zostanie wysadzona do gleby. Papierowe tace są często stosowane do pakowania karmy dla zwierząt i jako podłoże do uprawy.

Przemysł kosmetyczny

Czysta i gładka powierzchnia umożliwia pakowanie mogących się potłuc kosmetyków wrażliwych na kurz. Takie opakowanie jest odpowiednie zarówno do masowej produkcji, jak i do luksusowego zapakowania gotowego produktu. W pełni wielokolorowy druk przy zastosowaniu 16 milionów odcieni kolorów i wysoka rozdzielczość 600 dpi gwarantuje opakowaniu wysoce unikatowy charakter, który można zachować nawet w produkcji wielkoseryjnej.

Projekt

Masę papierową można wykorzystać także jako osobne elementy projektowe charakteryzujące się doskonałymi właściwościami tłumienia hałasu. Ponadto papier nie wydziela żadnych substancji toksycznych w domu lub biurze. Takie elementy dekoracyjne dzięki ergonomii kształtów charakteryzują się wizualną elegancją.